Русская версия
Show results

Vseslava Velikolepnaya Syberia

Date Location Grade Class Judge
September 08 WCF
Volgograd, Russia
Ex1, 2 nominations
BEST LITTER-I
(litter class) Komarova T.(Russia),
Mazurova G.(Russia)
September 08 WCF
Volgograd, Russia
Ex1, 2 nominations
BEST BEBY-I
WCF-ring Jun-X
(beby class) Komarova T.(Russia),
Mazurova G.(Russia)
September 08 WCF
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, 2 nominations
BEST LITTER-I
(litter class) Belyaeva O.(Russia),
Maksimenko A.(Russia)
September 08 WCF
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, 2 nominations
BEST BEBY-I
WCF-ring Jun-III
(litter class) Belyaeva O.(Russia),
Maksimenko A.(Russia)
October 08 WCF
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, 2 nominations
BEST KITTEN-I
Special Show for Siberian
(kitten class) Mironova O.(Russia),
Jhigulin S. (Germany)
October 08 WCF
Taganrog, Russia
Ex1, 2 nominations
WCF-ring Jun-V
(kitten class) Maksimenko A.(Russia),
Tatisheva N.(Russia)
November 08 WCF
Moscow, Russia
Ex1, 2 nominations (kitten class) Belyaeva O.(Russia),
Plepis I.(Lithuania)
November 08 TICA CAT SHOW
Moscow, Russia
8 rings.
in 6 AB finals:
2, 3, 5, 6, 6, 7 places
(kitten class) Anna Nazarova (Russia)
Sue Becknell (USA)
Elektra Hammond (USA)
Michael Hammond (USA)
December 08 TICA CAT SHOW
Moscow, Russia
8 rings.
in 6 AB finals:
1, 1, 6, 6, 6, 8 places
(kitten class) Judy Chappetta (USA),
Pascal Remy (France),
Anna Nazarova (Russia),
Artyom Savin (Russia)
March 09 WCF
Taganrog, Russia
Ex1, 2 nominations,
WCF-ring Jun-I,
BEST JUNIOR-I (two days)
(junior class) Sadovnikova I.(Russia),
Jhigulin S. (Germany)
April 09 FIFE
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, nomination,
BEST JUNIOR-I
(2 category)
(junior class) L.Fanelli (Italy)
M.Grigorieva (Russia)
April 09 WCF
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, CAC + CAC
2 nominations,
WCF-ring -II,
BEST OF BEST - III
(The first day)
BEST OF BEST - II
(The second day)
(open class) Gradkowski J.(Poland)
Bochkova S.(Russia)
June 09 WCF
Moscow, Russia
Ex1, CAC + CACIB
Become
CHAMPION (WCF)
(open class) Melnikova J.(Belarus),
Koroleva G.(Russia)
October 09 WCF
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, CACIB + CACIB
2 nominations,
BEST OF BEST - III
(The first day)
Become
INT.CHAMPION (WCF)
(champion class) Volkova S.(Ukraine),
Volkov N.(Ukraine)
October 09 WCF
Taganrog, Russia
Ex1, CAGCIB + CAGCIB
nomination,
WCF-ring -III,
BEST OF BEST - III
(The second day)
(int.champion class) Beylova N.(Ukraine),
Maksimenko A.(Russia)
December 09 WCF
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, CAGCIB + CAGCIB
2 nominations,
WCF-ring -III,
BEST OF BEST - III
(The second day)
(int.champion class) Beylova N.(Ukraine),
Mazurova G.(Russia)
February 10 WCF
Donetsk, Ukraine
Ex1, CAGCIB + CACE
2 nominations,
BEST opposite sex
(The first day)
(int.champion class) Maksimenko A.(Russia),
Anna Nazarova (Russia)
March 10 FIFe
Krasnodar, Russia
Ex1, CAC + CAC, BIV
2 nominations,
BIS ADULT (two days)
(open class) Waltraut Sattler (Germany),
M. Grigorieva (Russia)
April 10 FIFe
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, CAC,
nomination,
BIS ADULT
Become
CHAMPION (FIFe)
(open class) Vesna Riznar-Resetic (Croatia)
June 10 FIFe
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, CACIB + CACIB,
2 nominations,
BIS ADULT
(The first day)
(champion class) Per.H.Olesen (Denmark),
M. Grigorieva (Russia)
February 11 FIFe
Minsk, Belarus
Ex1, CACIB + CAGCIB,
nomination,
BIS ADULT
(The second day)
Become
INT.CHAMPION (FIFe)
(champion class) Marek Chadaj (PL),
Dieter Filler (CH)
March 11 FIFe
Krasnodar, Russia
Ex1, CAGCIB + CAGCIB,
2 nominations,
12.03.2011:
Best in Category;
BEST OF BEST - 1

13.03.2011:
BIS ADULT
(int.champion class) D.Kaae (Denmark),
Per.H.Olesen (Denmark)
April 11 WCF
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, CACE + CACE,
nomination,
Best female Show Russian breeds
(gr.int.champion class) Mironova O.(Russia),
Bochkova S.(Russia)
March 12 FIFe
Krasnodar, Russia
Ex1, CAGCIB + CAGCIB,
2 nominations,
09.03.2012:
Best in Category;
BEST OF BEST - 3

10.03.2012:
Best in Category;
BEST OF BEST - 3
(int.champion class) W-А.Kurkowski (Poland),
T.Boyko (Ukraine)
April 12 FIFe
Moscow, Russia
Ex1, CAGCIB + CAGCIB (int.champion class) F. Dubois,
L. Glem
May 12 FIFe
Rostov-on-Don, Russia
Ex1, CAGCIB
Become
GR.INT.CHAMPION (FIFe)
(int.champion class) E. Zagorskaya
January 13 FIFe
Kharkov, Ukraine
Ex1, CACS + CACS
BIV
2 nominations
(gr.int.champion class) Hana Klein Gasbarri,
Waltraut Sattler
March 13 FIFe
Krasnodar, Russia
Ex1, CACS + CACS
2 nominations
16.03.2013:
Best in Category;
BEST OF BEST - V

17.03.2013:
BIS ADULT
Become
Distinguished Show Merid (DSM, FIFe)
(gr.int.champion class) N.Pahl (IZ),
A.Wittich (CH)
April 13 FIFe
Moscow, Russia
Ex1, CACS + CACS
BIV
2 nominations
06.04.2013:
BIS ADULT
07.04.2013:
BEST IN SHOW,
BEST OF BEST - III
(gr.int.champion class) N.Pahl (IZ), S.Ivankova
November 13 FIFe
Kiev, Ukraine
Ex1, CACS + CACS
2 nominations
BIS ADULT
2 days
(gr.int.champion class) Lone Lund (DK),
Ireneusz Pruchniak (PL)
November 13 FIFe
Donetsk, Ukraine
Ex1, CACS + CACS
2 nominations
16.11.2013:
BIS ADULT
17.11.2013:
BEST IN SHOW,
BEST OF BEST - IV
(gr.int.champion class) Sebastian Pruchniak (Poland),
Alexey Shchukin (Netherlands)
November 13 WCF
Minsk, Belarus
Ex1, CACE + CAGCE,
Special Show for Siberian
6 place,
Become
EUROPEAN CHAMPION (WCF)
(gr.int.champion class) Marco Pozzi (Italy),
Tarasenko T.(Belarus)
December 13 FIFe
Moscow, Russia
Ex1, CACS + HP
nomination
08.12.2013:
BIS ADULT
Become
SUPREME CHAMPION (FIFe)
(gr.int.champion class) P. Nyman (Finland),
Noskova E.(Russia)
February 14 WCF
Donetsk, Ukraine
Ex1, CAGCE
nomination
(eur.champion class) T. Esina (Russia)
March 14 WCF Krasnodar, Russia Ex1, CAGCE + CACM
nomination
Become
GR.EUR.CHAMPION (WCF)
(eur.champion class) I. Gorinova (Russia),
A. Hackmann (Germany)
March 14 FIFe Krasnodar, Russia Ex1, HP + HP
2 nominations
15.03.2014:
BIS ADULT
16.03.2014:
BEST IN SHOW,
BEST OF BEST - III
(supreme class) N.Pahl (IZ),
Waltraut Sattler (Germany)
April 14 FIFe Moscow, Russia Ex1, HP + HP
2 BIV,
2 nominations
19.04.2014:
BEST IN SHOW,
BEST OF BEST - III

20.04.2014:
BIS ADULT
(supreme class) Y.Roca Folch (France),
M. Grigorieva (Russia)

Main page  News  About cattery  Males  Females  Neuters  Kittens  Planning litters  Litters  Advertisements  Memory  Links  Contacts  Русская версия

© 2010 Cattery "Syberia"
Designed by Melissa